Ślub kościelny – wielkie wydarzenie

Ślub kościelny – wielkie wydarzenie

Zdecydowana większość ludzi, którzy decydują się wstąpić na wspólną drogę życia, stawia na ślub kościelny. Zawarcie małżeństwa w kościele jest postrzegane jako niezwykle istotne dla wszystkich osób wierzących. Do tego dochodzi fakt tego, że ślub kościelny wiąże się z o wiele bardziej atrakcyjną dla młodej pary ceremonią niż ślub cywilny.

Ślub kościelny to ceremonia niezwykle podniosła. Przez około czterdzieści minut, czasem nieco dłużej, dwoje młodych i kochających się ludzi znajduje się w centrum uwagi. Zanim rozpocznie się msza wędrują d ołtarza przez środek świątyni, na ogół przy dźwiękach podniosłej muzyki. Pozwala to poczuć im się w pełni wyjątkowo. Z całą pewnością ślub kościelny jest również wydarzeniem wyjątkowym dla rodziców oraz dziadków młodej pary, którzy bardzo często robią wszystko, aby młodzi zdecydowali się właśnie na ceremonię w kościele. Nie wyobrażają sobie, aby ślubu kościelnego mogli nie wziąć.

Przygotowania do ślubu kościelnego w większości parafii rozpoczynają się dużo wcześniej. Uczęszczać trzeba na tak zwane nauki przedmałżeńskie. I to właśnie ten punkt przygotować wywołuje najwięcej emocji wśród młodych ludzi, którzy zamierzają wziąć ślub kościelny. W trakcie takich zajęć często ksiądz bądź zakonnica poświęca mnóstwo uwagi na obserwację płodności kobiety oraz funkcjonowanie w rodzinie. Przeciwnicy mówią tutaj, że przecież osoby te nie posiadają żadnego doświadczenia w tym zakresie, a i ich wiedza często pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Coraz więcej parafii organizuje również tak zwane dni skupienia, które nie wzbudzają już tak wielkich emocji. Młodzi ludzie na ogół nie mają nic przeciwko temu, aby w ciszy i skupieniu wspólnie się pomodlić, przygotowując tym samym na najważniejszy dzień w swoim życiu.

Ci, którzy planują wziąć ślub kościelny, muszą pamiętać również o tym, że konieczne będzie przystąpienie do sakramentu spowiedzi. Duży problem sprawia to tym osobom, które regularnie do kościoła nie chodzą, a ślub biorą tylko po to, aby zadowolić swoich rodziców, dziadków czy przyszłą żonę lub przyszłego męża. Ci, którzy w kościele bywają regularnie, nie mają z tym w zasadzie żadnego większego problemu.

Młodzi ludzie, którzy decydują się na ślub kościelny, robią wszystko, aby świątynia w tym ważnym dla nich dniu wyglądała naprawdę wyjątkowo. To właśnie z tego powodu decydują się na kupno ogromnej ilości kwiatów, a czasem nawet na wynajęcie profesjonalnego dekoratora, który zajmie się stworzeniem magicznego klimatu w świątyni. Większość młodych par stawia na jasne kwiaty, takie jak na przykład lilie, róże oraz eustomy. Do tego dochodzą białe kokardy czy inne tiule, które podkreślają podniosłość chwili.

Ślub kościelny to ogromne wydarzenie w życiu każdej młodej pary, która zdecydowała się na wspólną życiową drogę. Warto więc zrobić wszystko, aby ślub kościelny był naprawdę piękny. Zadbać należy o kwiaty, odpowiednią oprawę muzyczną, ale również o przygotowanie duchowe, które jest wcale nie mniej ważne. Wtedy ślub kościelny stanie się wydarzeniem, które wspominać będzie się do końca życia.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment