Zaproszenia ślubne, czyli o czym trzeba pomyśleć przed ślubem

Zaproszenia ślubne, czyli o czym trzeba pomyśleć przed ślubem

Trudno szukać młodych par, które decydują się na wzięcie cichego ślubu bez obecności rodziny i przyjaciół. Większość stawia jednak na huczne wesele, na którym bawić się będzie mnóstwo osób. Kiedy stawiamy na takie rozwiązanie, koniecznie musimy uwzględnić szereg elementów. Wśród nich znajdują się między innymi zaproszenia ślubne.

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne?

Niektóre pary decydują się kupować gotowe zaproszenia ślubne. Większość jednak stawia na zaproszenia ślubne dostosowane do ich oczekiwań. W tym wypadku postawić trzeba na dobrą drukarnię bądź firmę, która specjalizuje się właśnie w drukowaniu zaproszeń ślubnych. Wybierając dobrą firmę, możemy być pewni, że nasze zaproszenia ślubne będą idealne. Pracownik firmy, który będzie przyjmował od nas zamówienie, dokładnie wypyta nas o nasze preferencje. Wybrać będziemy mogli papier, kształt zaproszeń oraz wszystkie elementy, które zostaną na nich umieszczone. Chodzi między innymi o cytaty, które zawsze drukowane są na zaproszeniach ślubnych. Takie spersonalizowane zaproszenia ślubne to piękne dopełnienie wesela oraz ślubu.

Klasyczne czy nowoczesne?

Wiele par zastanawia się nad tym, czy postawić na zaproszenia ślubne klasyczne czy nowoczesne. Zdecydowana większość stawia jednak na te klasyczne. Mają one najczęściej prostokątny kształt i wykonane są na niezwykle eleganckim papierze. Takie zaproszenia ślubne są bardzo uniwersalne. Spodobają się zarówno dziadkom, jak i młodym przyjaciołom państwa młodych. Zaproszenia nowoczesne mają często oryginalne kształty, a treść na nich umieszczona ograniczona jest do minimum. Wiele osób uważa jednak, że nie są one dobrym rozwiązaniem.

Koperta

Do każdego zaproszenia ślubnego należy wybrać również kopertę. Optymalnie jest, jeśli koperty znajdują się w cenie zaproszeń ślubnych. Wtedy nie trzeba zastanawiać się nad tym, gdzie je kupić. Zdecydowana większość drukarni oraz firm, które zajmują się drukowaniem spersonalizowanych zaproszeń ślubnych oferuje do nich również koperty. Tym, co nam zostaje, to wybranie ich koloru. Zazwyczaj młode pary stawiają na koperty w kolorze écru, który jest niezwykle elegancki. Prawdziwi miłośnicy klasyki mogą postawić na te białe. Jeśli chcemy być oryginalny, możemy wybrać koperty kolorowe, które muszą jednak kolorystycznie współgrać z zaproszeniami.

Pocztą czy osobiście?

Kiedy mówimy o zaproszeniach ślubnych, zawsze powinniśmy również wspomnieć o tym, jak należy je dostarczać naszym przyszłym gościom. Generalnie gości można podzielić na tych, którym zaproszenia ślubne możemy dostarczyć pocztą. Jest to dalsza rodzina. Nie jest problemem, jeśli nawet bliskiej rodzinie dostarczymy zaproszenia pocztą w sytuacji, kiedy mieszka ona naprawdę daleko od nas. Nie należy obawiać się, że zostanie to źle odebrane. Od żadnej pary młodej nie oczekuje się pokonywania pięciuset kilometrów tylko po to, aby zaprosić kogoś na ślub. Jeśli jednak bliska rodzina mieszka stosunkowo niedaleko od nas, w dobrym guście jest, aby zaprosić ją osobiście. Wysyłanie zaproszenia pocztą może zostać w takiej sytuacji odebrane jako brak szacunku. Może to skończyć się tym, że nasi goście po prostu nie pojawią się na naszym ślubie i weselu.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment