Dwudniowe czy jednodniowe wesele?

Dwudniowe czy jednodniowe wesele?

Bez wątpienia kwestia wspomniana w tytule niniejszego artykułu jest jedną z wielu, którą analizują przyszli Państwo Młodzi. Nie ulega wątpliwości, że zorganizowanie dwudniowego przyjęcia weselnego wiąże się przede wszystkim z większymi kosztami, co jest jak najbardziej uzasadnione. Choć drugiego dnia impreza trwa zdecydowanie krócej to jednak nie można siedzieć przy pustym stole, a napoje są szczególnie pożądanym produktem.
Jeszcze kilkanaście a nawet kilka lat temu nie do pomyślenia wręcz była sytuacja, w której przyjęcie weselne trwałoby jeden dzień, niemalże obowiązkiem były poprawiny. Dzisiaj już raczej odchodzi się od dwudniowych wesel, chociaż wiele Par Młodych jednak chce cieszyć się tą wspaniałą chwilą dłużej i bawią się przez dwa dni, a ci najwytrwalsi i dłużej.
Niemniej jednak ten drugi dzień – poprawiny to jest już raczej siedzenie niż zabawa. Zmęczeni goście i Państwo Młodzi już nie są tak aktywni jak kilka godzin wcześniej. Zdarza się też – szczególnie w przypadku Pani Młodej – że nie miała nawet chwili na odpoczynek między jednym a drugim dniem przyjęcia. Przecież Młodzi wychodzą jako ostatni, Pani Młoda na poprawinach też musi pięknie się prezentować, więc kosmetyczka, fryzjer jej nie uniknie. Nawet się nie obejrzy i ponownie musi się pięknie uśmiechać do obecnych, bardziej wypoczętych od niej gości.
Niedzielna impreza, a w omawianej sytuacji poprawiny to też nie najlepszy czas na długą zabawę nawet jeśli mamy na nią siły, bo przecież kolejny dzień będzie tym powszednim, a zatem nie będzie nam usprawiedliwiona nieobecność w pracy czy mała wydajność naszych działań.
Najwłaściwszym rozwiązaniem wydaje się być sytuacja, gdy po uroczystości weselnej najbliżsi spotkają się – już w zdecydowanie mniejszym gronie – w domu. Jedzenie, które właściciele restauracji oddają klientom z pewnością wówczas się przyda, a jest to też doskonała okazja, szczególnie gdy otrzymaliśmy wiele „na wynos” aby rozdzielić je dla rodziny, a tym samym nie zmarnować pożywienia.
Ponadto spotykając się już tak mniej oficjalnie możemy pozwolić sobie na więcej swobody, co dla Pani Młodej może być prawdziwą ulgą, zważywszy na to, że poprzedniego dnia chcąc pięknie wyglądać i olśniewać urodą musiała poruszać się w niekoniecznie wygodnym stroju czy obuwiu. Spotykając się w gronie najbliższych już w domu można równie miło spędzić czas i cieszyć się już w nieco mniejszym gronie wydarzeniem z dnia poprzedniego. Coraz częściej Państwo Młodzi w drugi dzień, zamiast się bawić wyjeżdżają już w podróż poślubną, aby odreagować wszelki stres i zmęczenie związane z wszelkimi przygotowaniami tego szczególnego dnia.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment