Zaproszenia ślubne i czasy się zmieniają

Zaproszenia ślubne i czasy się zmieniają

Zaproszenia ślubne są zazwyczaj wysyłane około czterech do sześciu tygodni przed tym wielkim dniem. Często są one uporządkowane przez wyspecjalizowanego dostawcę druku i są zazwyczaj wysyłane w podwójnych kopertach. Niektóre warianty obejmują zaadresowanie, opieczętowane pocztówki, eliminując w ten sposób konieczność zastosowania drugiej koperty. Ultra-nowoczesne warianty wciąż po prostu decydują się poprosić odbiorcę, aby przekazał im odpowiedź przez telefon. Ach, jak czasy się zmieniają.

W XIV wieku, wesela zostały ogłoszone przez wieszczów miejskich. Wraz z tym jak umiejętność alfabetyzacji mnożyła się od średniowiecza do renesansu, zaproszenia zostały wykorzystane do deklarowania zapowiedzi wesela w rodzinach należących do górnych klas. W XVI wieku, wesela zostały ogłoszone w lokalnych dziennikach i gazetach. Wraz z pojawieniem się ryciny metalowej płytki, nowe udoskonalenie zaproszenia ślubne również miały swój wielki debiut.

W XVII wieku, litografia wyprzedziła oblicze druku po raz kolejny. Ten proces chemiczny grawerowania i drukowania nadal jest wymagany przez osobiste dostarczenie przez kuriera. Ukrycie zaproszenia w podwójnej kopercie było używane do ochrony zaproszenia przed ewentualną szkodą. Tradycja ta pozostaje do dziś ważna w wielu miejscach na świecie. Po II wojnie światowej, drukowane zaproszenia stały się bardziej przystępne, zwłaszcza z nadejściem termografu, znanego również jako metoda grawerowania dla biedaków.

Na wesele to jest, oczywiście, w zwyczaju mamy zapraszać krewnych, przyjaciół i współpracowników. Istotne jest, aby zaproszenia wysyłane były w sposób terminowy, około miesiąc przed terminem, albo dwa miesiące, jeśli dane osoby mają daleko do miejsca, w którym odbędzie się ślub. Dzięki temu para uzyska na czas potwierdzenie obecności i będzie mieć czas na to by zorganizować niezbędną ilość siedzeń i coś w menu. Osoby organizujące catering muszą mieć dokładne liczby, aby upewnić się że mają wystarczającą ilość żywności i napojów dla ugoszczenia gości. Niektóre akcesoria wzbogacające zaproszenie mogą również być w porządku – jak mapa lokalizacji, nocleg, oraz karta odbioru – w celu zapewnienia że goście będą mieć gdzie się przygotować do ślubu.

Zaproszenia ślubne muszą być przestrzegane przede wszystkim pod względem terminowości, a czas ceremonii zapisany na nich jest niemalże świętością. Istotne jest, aby goście mogli dotrzeć na czas i by tylko zaproszeni goście uczestniczyli w całym wydarzeniu. Oczekuje się, że goście odpowiednio odniosą się do przestrzegania zasad zachowania w dobrym towarzystwie i będą milczeć podczas ceremonii. Istotne jest, aby całe wesele mogło upłynąć płynnie, bez przerw lub powikłań.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment