Podziękowania dla rodziców – jak je zorganizować?

Podziękowania dla rodziców – jak je zorganizować?

Przed ślubem i weselem należy przemyśleć wiele kwestii, które niejednokrotnie spędzają sen z powiek. Każda para młoda chce bowiem, by był to czas magiczny i pełen wspaniałych wspomnień, by wszystko idealnie się udało. Wiele par zastanawia się, jak powinny wyglądać podziękowania dla rodziców, które są jedną z tradycji podczas wesela. Zwykle młodzi chcą w tym ważnym dniu uczcić mamę i tatę, którzy byli wsparciem – nie tylko podczas ślubnych przygotowań, a przez całe życie. Warto więc zastanowić się nad formą tego elementu i sprawić, by rodzice poczuli się naprawdę wyjątkowo.
Forma podziękowań zależy tylko od młodych i rodziców. Dzieci znają swoich rodziców najlepiej, jednak czasami trudno się zdecydować. Najpopularniejsza forma to podziękowania podczas wesela, kiedy to para młoda zaprasza rodziców na środek sali, wręcza im prezenty, dziękuje, a następnie tańczą razem do pięknej melodii. Najpopularniejszą piosenką na ten moment jest „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, ale nie trzeba ograniczać się tylko do niej. Jeśli rodzice wolą muzykę poważną, warto zagrać coś z takiego repertuaru, jeśli rocka – dobrze zastanowić się nad dobrą rockową balladą. Taniec podczas podziękowań powinien być pięknym momentem, zapamiętanym do końca życia, więc i muzyka musi być idealnie dobrana.
Popularną formą podziękowań są także prezentacje wykonane ze zdjęć i cytatów czy krótkie filmiki, na których młodzi dziękują w wybrany przez siebie sposób. Filmiki czy prezentacje mogą być zabawne, poważne czy wzruszające. Można zaangażować do nich większą liczbę osób, a nawet nagrać w profesjonalnym studio czy za pośrednictwem profesjonalnej firmy. Taki projekt będzie pamiątką na długie lata, do którego będzie można zawsze wrócić.
Czasami zdarza się, że rodzice nie przepadają za byciem w centrum uwagi. Nie ma nic złego w tym, by podziękować im po ślubie. Nie musi to być wcale moment „na pokaz”. Wystarczy zaprosić rodziców do siebie (całą czwórkę lub osobno, dwójkami) czy na uroczystą kolację do restauracji i wtedy, w kameralnej atmosferze, wyrazić swoją wdzięczność. Coraz częściej młode pary wybierają właśnie taką formę, która czyni podziękowania sprawą intymną i osobistą. Jeśli młodzi po ślubie wprowadzają się do nowego mieszkania, własnoręcznie wykonana kolacja i ugoszczenie w nim rodziców będzie dodatkową radością.
Czasami jednak może się okazać, że z rodzicami nie ma kontaktu, nie żyje jedno z nich lub oboje czy wystąpiły jeszcze inne okoliczności, np. pojawili się nowi partnerzy. Wtedy zwykle sprawa się komplikuje – nie wiadomo, czy dziękować na sali, czy poza nią. Problemem są także nowi partnerzy rodziców, których zwykle młodzi nie chcą pominąć. W takich sytuacjach wszystko zależy od relacji, które panują w rodzinie. Nie ma nic złego w podziękowaniu nowej żonie taty, jeśli uczestniczyła ona w wychowaniu i przygotowaniach do ślubu. Jeśli śmierć czy odejście rodzica nastąpiło stosunkowo krótko przed ślubem, podziękowania na sali mogą być dla wszystkich bardzo bolesne. Warto wtedy w jakiś inny sposób uczcić rodziców. Tradycją jest również udanie się na cmentarz, na groby zmarłych rodziców lub dziadków. Zwykle młodzi robią to podczas dnia ślubu, zanosząc niektóre ze ślubnych bukietów. Jest to chwila niezwykle emocjonująca.
Warto pamiętać, że sposób podziękowań to sprawa indywidualna. Należy wypracować swój własny sposób, który będzie płynął prosto z serca. Jeśli publiczne podziękowania nie są w stylu pary młodej lub rodziców, nie warto się do nich zmuszać – będą wtedy nieszczere i udawane, przysporzą więcej stresu niż radości. Podziękowania to jeden z piękniejszych momentów, niejednokrotnie pełen łez szczęścia i wzruszenia, musi być więc jak najbardziej naturalny.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment