Weselne prezenty – pomysły

Weselne prezenty – pomysły

Dobranie odpowiedniego prezentu dla Pary Młodej jest nie lada wyzwanie. Często przecież nie znamy wystarczająco wybranki czy wybranka a co za tym idzie trudno trafić w gust nowożeńców.
Wśród popularnych prezentów, które najczęściej dostają Państwo Młodzi dominuje sprzęt gospodarstwa domowego: żelazka, mikrofalówki, sztućce czy zestawy obiadowe bądź kawowe. Często też kupowane są komplety ręczników czy pościeli. To wszystko z myślą o tym, że młodzi ludzie zaczynają jakby od nowa tworzyć swój dom, bo z reguły „idą na swoje”. Wielu gościom takie prezenty wydają się uzasadnione, jednak bardzo często zdarza się, że gdy uroczystości weselne dobiegną końca, Młoda Para z załamaniem stwierdza, że prezenty się powtórzyły i zadają sobie wówczas pytanie: po co nam dwa żelazka albo trzy roboty kuchenne? Załamując ręce starają się odsprzedać nietrafione prezenty zwykle po niższej cenie.
Aby uniknąć takich sytuacji a tym samym zaoszczędzić nowożeńcom problemu z nadmierną ilością niepotrzebnego sprzętu, zdecydowana większość młodych osób, zamierzających się pobrać twierdzi, że najlepszym prezentem byłyby po prostu pieniądze. I nie ma znaczenia nawet czy będzie to 200zł czy 500zł, jednogłośnie twierdzą, że woleliby dostać nawet symboliczną kwotę aniżeli powtarzające się prezenty, które na dodatek są im niepotrzebne bądź nietrafione w gust przyszłej pani domu.
Zatem zarówno dla gości jak i dla Pary Młodej przysłowiowa koperta jest najlepszym prezentem bez względu na zawartość, ale oczywiście im więcej tym lepiej.
Jeśli natomiast chodzi o kwiaty, którymi Młodzi są obdarowywani jako dodatkowym upominkiem, to dzisiaj już nawet na zaproszeniu możemy przeczytać, co Państwo Młodzi chcieliby dostać właśnie zamiast kwiatów. Zwykle życzą sobie napoje alkoholowe, a w szczególności wino. Niektórzy natomiast proszą o maskotki czy artykuły biurowe, które później przekazują do Domu Dziecka.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment