Pieniądze czy prezenty – co lepiej dawać młodej parze?

Pieniądze czy prezenty – co lepiej dawać młodej parze?

Zawsze miło jest zostać zaproszonym na ślub. Jeśli macie dużo dobrych znajomych, to możecie spodziewać się, że będziecie częstymi gośćmi na takich wydarzeniach. Z jednej strony jest to bardzo przyjemny moment. Można oderwać się od codziennej rzeczywistości i zabawić się wraz ze znajomymi na weselu. Z drugiej jednak strony, jest to też swego rodzaju obowiązek. Każdy gość powinien przynieść prezent dla młodej pary. Tu powstaje dylemat, co jest lepsze: pieniądze w kopercie czy konkretny podarek?
Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Konkretny prezent musi być jednak kupiony po odpowiednim przemyśleniu danej sprawy. Osoby, które go wybierają powinny dwa razy zastanowić się, zanim podejmą właściwą decyzję. Najlepiej pomyśleć nad czymś nieszablonowanym. Zazwyczaj wszyscy decydują się na standardowe prezenty i potem młoda para dostaje, na przykład, kilka kompletów obiadowych. Nie jest to dla nich na pewno komfortowa sytuacja, dlatego trzeba dobrze zastanowić się, co im kupić.
Naszym zdaniem, lepszą opcją są jednak pieniądze. Po prostu – zwykła gotówka w kopercie. Ten wariant ma bardzo dużo plusów. Najważniejszy jest jednak taki, że nowożeńcy będą sobie mogli kupić dokładnie to, na co będą mieli ochotę. Wtedy nie ma ryzyka, że wybiorą sobie coś, co nie będzie im w ogóle odpowiadać czy pasować. Jest to bardzo uniwersalna opcja, z której korzysta coraz więcej gości weselnych. Ma też inną wielką zaletę – nie trzeba długo zastanawiać się nad wyborem konkretnego prezentu. Mnóstwo ludzi ma kłopot z kreatywnym myśleniem i nie decyduje się na przydatne podarki. Tutaj jednak nie ma takiej potrzeby.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment