Obrączki ślubne,czyli najważniejszy symbol miłości

Obrączki ślubne,czyli najważniejszy symbol miłości

Młodzi ludzie, którzy decydują się wziąć ślub, muszą kupić obrączki ślubne. Te dwa małe krążki są doskonałym symbolem miłości i przez całe życie przypominają potem, co ślubowaliśmy. Jak je wybrać? Jakie obrączki mamy dzisiaj do wyboru? Na co zwracać uwagę u jubilera, aby okazały się strzałem w dziesiątkę?

Rozmiar

Obrączki ślubne muszą przede wszystkim idealnie leżeć na palcach. W związku z tym trzeba pamiętać o tym, aby nie kupować ich w sklepie internetowym. Lepiej nie ryzykować również i nie kupować ich bez swojej drugiej połówki. Obrączki ślubne zawsze trzeba przymierzyć. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że w dzień ślubu lub na kilka dni przed nim nie okaże się, że obrączki ślubne są po prostu za małe. Wtedy niezbędne będzie ich zwężenie, a na realizację takiej usługi nieraz trzeba naprawdę sporo poczekać. Warto pamiętać, że obrączki dla kobiet są najczęściej mniejsze. Te męskie mają na ogół nieco większy rozmiar.

Złoto żółte lub białe

Jeszcze nie tak dawno obrączki ślubne wykonywane były jedynie z żółtego złota. Dzisiaj coraz częściej młode pary stawiają na obrączki ślubne, które zrobione zostały z białego złota. Na ogół jednak jubilerzy decydują się łączyć te dwa rodzaje złota w jednej obrączce. Uzyskuje się w ten sposób naprawdę piękny efekt, a jednocześnie minimalizuje ryzyko tego, że ktoś pomyśli, iż nasze obrączki ślubne są po prostu srebrne. Trzeba bowiem pamiętać, że w polskiej tradycji obrączki ślubne mogą być zrobione tylko i wyłącznie ze złota.

Kamienie

Dzisiaj obrączki ślubne dla pań coraz częściej wysadzane są rozmaitymi kamienia, które je znacznie urozmaicają i sprawiają, że kobiety są nimi jeszcze bardziej zachwycone. Obrączki męskie takich ozdób są pozbawione. Najczęściej stosowane kamienie są białe, ale nie oznacza to, że na życzenie kobiety jubiler nie zastosuje na przykład czerwonych, zielonych lub niebieskich. Wszystko jest rzecz jasna kwestią gustu i uzależnione jest od tego, co preferuje dana kobieta. Warto jednak pamiętać, że obrączka to pamiątka na całe życie.

Grawer

Obecnie coraz więcej par decyduje się na oddanie swoich obrączek do grawerowania. Graweruje się najczęściej datę ślubu oraz imię małżonka. Z całą pewnością taki dodatkowy element na obrączce jest świetnym pomysłem, który sprawia, że obrączka nabiera jeszcze bardziej indywidualnego charakteru. Warto więc rozważyć, czy chcemy wygrawerować coś na swojej obrączce. Obrączki do grawerowania można oddać jeszcze przed ślubem lub zrobić to już po jego zawarciu. Tutaj wszystko uzależnione jest od młodej pary oraz jej planów i pomysłów.

Dobry jubiler

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze obrączki ślubne wykonane są z cennego kruszcu, należy postawić na renomowany salon jubilerski. Tylko w takim będziemy mogli czuć się bezpiecznie – nie należy się wtedy obawiać, że płacimy za obrączki, które nie są złote. W renomowanym salonie jubilerskim dostaniemy również ładne opakowanie na obrączki. Dzięki temu będzie nam je o wiele łatwiej przechować. Nie trzeba będzie się wówczas martwić, gdzie schować je do dnia ślubu. O obrączki należy bowiem dbać.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment