Wiązanki ślubne, czyli o co dba każda panna młoda

Wiązanki ślubne, czyli o co dba każda panna młoda

Zawarcie związku małżeńskiego wśród grona rodziny i przyjaciół to konieczność uwzględnienia szeregu elementów. Wśród tych, do których każda panna młoda przywiązuje ogromną wagę, bez wątpienia znajdują się wiązanki ślubne. To właśnie wiązanki ślubne stanowią nieodłączną dekorację, która dla każdej panny młodej ma ogromne znaczenie.

Wybór wiązanek ślubnych jest dzisiaj naprawdę ogromny. Chodzi nie tylko o kwiaty, z których wiązanki ślubne mogą być wykonane, ale również o kształty, które wiązanki ślubne przyjmują.

Róże, czyli klasyczne wiązanki ślubne
W zdecydowanej większości przypadków wiązanki ślubne wykonywane są z róż. Kobiety stawiają zarówno na klasyczne czerwone róże, jak i te różowe, herbaciane, a nawet białe. Wiązanki ślubne z róż prezentują się nadzwyczaj pięknie. Są pełne klasycznej elegancki i pasują większości kobiet. Wykonać można z nich klasyczne bukiety w stylu biedermeier, jak i wiązanki kaskadowe, z którymi pięknie wyglądają kobiety naprawdę wysokie oraz szczupłe. Wada wiązanek ślubnych wykonanych z róż jest w zasadzie tylko jedna: nie są to kwiaty zbyt trwałe i zawsze trzeba liczyć się z tym, że jeżeli wiązanka nie została wykonana ze świeżych róż może nie dotrwać do końca uroczystości zaślubin.

Goździki

Ciągle nie brakuje pań, które wybierają wiązanki ślubne z goździków. Wybór kolorów jest tutaj naprawdę duży. Do tego wybierać można między klasycznymi dużymi goździkami, jak i tymi gałązkowymi. Jedne i drugie prezentują się wspaniale. Wiązanki ślubne z goździków gałązkowych są pełne delikatności i idealnie komponują się z drobnymi i niewysokimi pannami młodymi.

Storczyki, czyli nowoczesna elegancja

Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się wiązanki ślubne wykonywane ze storczyków. Te piękne kwiaty to przykład tego, że nowoczesność również może być elegancka. Wiązanki ślubne wykonuje się zarówno z drobnych storczyków, jak i majestatycznych Cymbidiów, które zachwycają najbardziej wymagające panny młode. Takie wiązanki ślubne są niezwykle trwałe – storczyki świetnie znoszą brak wody. Pięknie prezentują się wykonane z nich wiązanki kaskadowe.

Wiązanki mieszane

Niektóre panny młode stawiają na wiązanki ślubne, które wykonane zostały z kwiatów mieszanych. To naprawdę ciekawa propozycja, która również może prezentować się pięknie. Trzeba jednak pamiętać, że aby taka wiązanka prezentowała się ładnie, kwiaty muszą być niezwykle precyzyjnie dobrane. W tym wypadku należy więc postawić na renomowaną kwiaciarnię, która pochwalić może się wieloletnim doświadczeniem. Tylko wówczas może być pewni, że wiązanka nas zadowoli.

Kwiaty mniej typowe

Niektóre panny młode stawiają na wiązanki ślubne ze swoich ulubionych kwiatów. Tym samym pod ołtarzem można dostrzec pannę młodą z wiązanką wykonaną na przykład ze słoneczników, bzów czy frezji. Takie wiązanki ślubne to świetny pomysł. Warto pamiętać, że ślub to najważniejszy, a zarazem najpiękniejszy dzień w naszym życiu. Warto więc zrobić wszystko, aby był naprawdę idealny. A wymarzona wiązanka ślubna z pewnością w tym pomoże.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment