Zorganizuj kameralne wesele

Zorganizuj kameralne wesele

Jeśli przeraża Cię organizacja imprezy na 200 gości, do której przygotowania musisz rozpocząć co najmniej dwa lata przed planowanym terminem ślubu, zadręczanie się tysiącem mało istotnych szczegółów, które jednak w tym dniu mogą się okazać kluczowymi dla wielu członków naszej rodziny, a w dodatku nie masz ochoty wydawać ogromnych nakładów finansowych na organizację wydarzenia, po którego jednym dniu pozostanie Ci tylko kilka ulotnych wrażeń i debet na koncie, rozważ przygotowanie kameralnego wesela. Takiego, na jakie Cię stać i które zaspokoi najważniejsze potrzeby młodej pary. To kierunek, w którym coraz częściej podążają przyszli małżonkowie, zapraszając na wesele tylko najbliższą rodzinę i wiernych przyjaciół.

O kosztach ślubu i wesela decydują przede wszystkim ilość zaproszonych gości i miejsce organizacji imprezy. Dysponując dużym, przestronnym domem warto rozważyć opcję organizacji wesela u siebie z własnoręcznie przygotowanymi potrawami lub dowożonym cateringiem. Niemniej jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku jeśli zaprosiliśmy więcej niż 10 gości. Rodzina na pewno będzie chciała się pobawić, a brak parkietu pokrzyżuje im te plany. Gotowanie weselnych dań i pieczenie ciast zajmie Ci na pewno wiele godzin i zamiast cieszyć się przebiegiem wesela, będziesz u kresu sił, a w dodatku martwić Cię będzie czy dom nie zostanie zniszczony przez nierozważnych gości (potłuczone pamiątki z wakacji, zabytkowe dzbany, zalana łazienka, pobrudzone ściany).

Ciekawą opcją jest wesele w plenerze, jednak Polska nie jest krajem, w którym często panują dogodne warunki atmosferyczne. Klimat umiarkowany sprawia, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć na kilka miesięcy do przodu, czy w danym dniu będzie świeciło słońce, czy też rozpęta się szalona burza z piorunami, niwecząc nasze misterne przygotowania do imprezy życia. Alternatywą jest wesele poza granicami kraju, na przykład na tropikalnej plaży, jednak takie wydarzenie będzie na pewno bardzo kosztowne.

Najbardziej słusznym wyborem wydaje się więc urządzenie kameralnego wesela w restauracji. Im mniej gości, tym z większej oferty lokali można korzystać, ponieważ bez trudu zmieszczą się nawet w niedużej restauracji. Obiekty gastronomiczne bardzo często mają przygotowane specjalne oferty weselnych posiłków, ale najbardziej opłacalną metodą jest wynajęcie stolików i zorganizowanie uroczystości bez informowania wynajmującego o randze wydarzenia. W większości przypadków będzie nas to kosztowało znacznie mniej, niż jeśli wypowiemy magiczne słowo „ślub”, które automatycznie podnosi koszty o kilkadziesiąt procent.

Kameralne wesele pozwoli Ci miło i spokojnie spędzić czas ze swoimi najbliższymi. Nie musisz się stresować, czy wszystkie dodatkowe atrakcje pójdą zgodnie z planem. Wesele bez udziału kamerzysty sprawi, że goście i młoda para będą się bawić swobodnie, bez obaw jak się wypadnie na filmie. Zapobiegniesz też organizacji jakże tradycyjnych i bardzo kiczowatych lub nawet godzących w dobry gust weselnych zabaw, którym towarzyszy morze alkoholu.

Replies: 0 /

You might also like …

Post Comment